ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9502739
*
nr 950 2739
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, "järnvägsvagnar mellan hus, Flen" 23x30 (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, "järnvägsvagnar mellan hus, Flen" 23x30 (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday Mars 23 2015
at 20:34:04
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/3 18:59:39
1
450 kr
22/3 19:14:50
2
600 kr
23/3 19:23:33
1
600 kr
23/3 19:23:33
2
600 kr (Robot)
23/3 19:26:22
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Läs om budbetjänten
nr 950 2739
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, "järnvägsvagnar mellan hus, Flen" 23x30 (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Stämpelsignerad, "järnvägsvagnar mellan hus, Flen" 23x30 (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday Mars 23 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/3 18:59:39 | 1 | 450 kr |
22/3 19:14:50 | 2 | 600 kr |
23/3 19:23:33 | 1 | 600 kr |
23/3 19:23:33 | 2 | 600 kr (Robot) |
23/3 19:26:22 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13